SAM_0912 (750 x 1000) (375 x 500)
„Ogród Kamili” to pierwsza część z kwiatowej serii. Drugą część już czytam, ale dziś o Kamili.
Kamila w moich oczach to bardzo krucha dziewczyna, która nie bardzo zależna od innych i zagubiona. Przez osiem lat stara się nieudolnie zapomnieć o chłopaku, który zostawił ją bez słowa z dnia na dzień. Była i jest w nim bardzo zakochana mimo iż on przez osiem lat nie odpowiedział na ani jedna wysyłaną od niej wiadomość. Jakub rozkochał ją w sobie, ale pozostawił jej tylko ból i smutek. Kamila od zawsze marzyła o domu z ogrodem. Mieszka w mieszkaniu ze swoja ciotką, która zajęła się nią po śmierci jej matki. Łucja traktuje ja jak swoją córkę, zawsze jest przy niej i przez osiem lat zmaga się z jej rozpaczą za utraconą miłością. Kamila pasjonuje się różami. Każdą wolną chwilę poświęca na szukanie informacji o swoich ukochanych kwiatach i ich uprawie. Oczami wyobraźni tworzy ogród swoich marzeń.
Niespodziewanie w życiu Kamili zachodzą zmiany. Otrzymuje propozycje pracę i swoje mieszkanie. Kiedy dociera pod wskazany adres jej oczom ukazuje się stara willa do remontu wraz z ogrodem. Kamila nie może uwierzyć w to, że nagle jej marzenia zaczynają się spełniać. Szczęśliwa snuje plany na remont i stworzenie ogrodu, który już dawno widnieje w jej wyobraźni. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że ktoś stoi za tym,aby pomóc jej spełnić to o czym zawsze marzyła.
Kamila poznaje swoją sąsiadkę Gosię, która skrywa w sobie wielką tragedię. Nawiązuje się pomiędzy nimi przyjaźń. Na drodze Kamili staje również Łukasz. Mężczyzna, który może pomóc Kamili uwolnić się od dawnej miłości.

Piękna powieść o niespełnionej miłości, marzeniach, wybaczaniu, pasji. Czy tajemnica zniknięcia Jakuba po ośmiu latach zostanie wyjawiona? Czy Kamila uwolni się od ukochanego?
Niebawem przeczytacie o kolejnej części „Zaciszu Gosi”.