20160924_131038 (506 x 675)
Och. Jaka tak książka byłą piękna. Wielki ukłon dla pani Magdy. Kolejna książka tej autorki bardzo mi się podobała. Historia miłości, która wzrusza do łez. Wyzwala wielkie emocje: radość, łzy, złość, spokój i żal. Nie była to przesłodzona i tania historia miłości. Trudno się od niej oderwać i zapomnieć o niej.

Paulina dziewczyna, która wbrew woli rodziców nie zamierza przez całe życie pracować na gospodarstwie na wsi. Chce mieć swoje plany, swoje zdanie, swoje życie. Nie widzi swojego życia z gromada dzieci, pracy na roli i zależności od męża. Zamierza wyjechać do miasta i studiować. Skłócona z rodzicami wyprowadza się do akademika gdzie szybko zaprzyjaźnia się ze swoją współlokatorką. Jest dobrą i pilną studentką. Każde święta spędza jednak w akademiku, bo w domu nie jest mile widziana.
Stosunki z nowo poznanym wykładowcą Aleksandrem stają się bardzo niebezpieczne. Oboje zakochują się w sobie i świata poza sobą nie widzą. Paulina czuje się szczęśliwa i wierzy, że Aleksander jest jej mężczyzna życia. Ich wspólny przyjaciel Łukasz pomaga im w organizowaniu ich wspólnego gniazdka. Paulina zachodzi w ciąże. Oboje z Aleksandrem nie posiadają się ze szczęścia. Los jednak krzyżuje im wspólne plany na przyszłość. Odbiera Poli to co dla niej jest najcenniejsze. Pola nie potrafi się podnieść po tragedii. Z pomocą i wsparciem przychodzi jej Łukasz, który zawsze stał gdzieś obok. Proponuje Poli pakt i teraz tylko decyzja należy do Poli czy się na niego zgodzi.

Polecam piękna powieść o miłości i przyjaźni. Miłość przychodzi czasem po cichu, niezauważona i bardzo często rodzi się z przyjaźni.